V životě se může objevit spousta situací, které pro nás nebudou jednoduché. A jedna z nich se může týkat i sexuálního života. Náš sexuální život ovlivňuje mnoho faktorů. Které to jsou?

Stravování

Nevěřili byste, jak velký vliv má stravování na váš sexuální život. Samozřejmě víme, že stravování ovlivňuje naše zdraví, třeba zdraví našeho srdce. Ale s tím souvisí i zdraví sexuální. Pokud budete jíst nezdravě, konzumovat příliš tučných, mastných či sladkých jídel, může to uhasit vaše libido. Nezdravé stravování také může způsobovat problémy s erekcí.

jídlo

Pohyb

Pohyb je důležitý pro naše zdraví. Ne nadarmo slyšíte ze všech stran, že byste měli pravidelně cvičit a obecně se věnovat nějakému tomu pohybu. Pokud nebudete, hrozí vám různé zdravotní problém. Nadváha, obezita, bolesti zad, kloubů. Pokud se věnujete pravidelně pohybu, zvýší se i vaše sexuální výkonnost.

Zdravotní obtíže

Jsou různé zdravotní obtíže, které mohou mít vliv na vaše sexuální zdraví. A také různé léky a léčba. Často to bývají třeba antidepresiva, nebo onemocnění srdce a cév. To může u mužů způsobovat problémy s erekcí, které se pak řeší viagrou.

Stres

Stresu bychom se měli, pokud možno co nejvíce vyhýbat. Pokud to nelze, musíme se naučit, jak s ním pracovat a jak ho zvládat. Jestli se nám to nebude dařit, nebo necháme stres, aby nás ovládal, je dost možné, že nám to naše tělo vrátí nejrůznějšími zdravotními obtížemi. Včetně poklesu sexuálního libida, touhy a obecně nechutí do sexuálního života.

stres

Hormonová nerovnováha

Za vašim špatným sexuálním životem může stát také hormonová nerovnováha. S tou vám už musí pomoci lékař. Udělá vám krevní testy, kterými vyšetří hladinu vašich hormonů, a případně vám pomůže nasadit léčbu, která dostane vaši hormonu do normálu. Pomoci si můžete i například různými bylinkami nebo již zmíněným zdravý stravováním a pohybem.

Rate this post